Skip to content

SFP problem: Rx strom lav alarm;

Jan 17 15: 57: 41,405:% SFF8472-5-THRESHOLD_VIOLATION: Gi2 / 1/1: Rx strom lav alarm; Driftsverdi: -27,9 dBm, Terskelverdi: -27,0 dBm.

Jan 17 15: 57: 41,154:% SFF8472-5-THRESHOLD_VIOLATION: Gi2 / 1/1: Rx strom lav alarm; Driftsverdi: -27,9 dBm, Terskelverdi: -27,0 dBm. (Mopac-fr-2222-sw-2)

Jan 17 16: 07: 42.105:% SFF8472-5-THRESHOLD_VIOLATION: Gi2 / 1/1: Rx strom lav advarsel; Driftsverdi: -27,0 dBm, Terskelverdi: -26,0 dBm.

Jan 17 16: 07: 41.879:% SFF8472-5-THRESHOLD_VIOLATION: Gi2 / 1/1: Rx strom lav advarsel; Driftsverdi: -27,0 dBm, Terskelverdi: -26,0 dBm. (Mopac-fr-2222-sw-2)

sw # show grensesnitt transceiver.

Hvis enheten er eksternt kalibrert, skrives bare kalibrerte verdier.

++: hoy alarm, +: hoy advarsel, -: lav advarsel, -: lav alarm.

NA eller N / A: ikke aktuelt, Tx: overfore, Rx: motta.

mA: milliamperes, dBm: desibel (milliwatt).

Temperatur spenning Tx Power Rx Power.

Port (Celsius) (Volts) (dBm) (dBm)

Gi2 / 1/1 21,9 3,28 -2,9 -14,2.

13430 Просмотров Метки: нет (добавить) Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

1. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Hva er historien pa dette? Er dette en ny lenke eller en eksisterende lenke som tidligere fungerte bra, og sa begynte det bare a skremme slik? Hva er avstanden mellom de to endepunktene? Er det noen passive kraner langs ende-til-ende-banen? Hva er transceivermodellen?

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

2. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Nylig har jeg motvirket dette problemet i mitt produksjonsnettverk. Etterpa soker jeg etter alt relatert svar. Det er to hovedgrunner til a forarsake det:

1. Ios bug, du kan finne ut noe feil ID ved din IOS-versjon.

2. Fiber er kanskje feil eller peer-modul, hvis peer-modulen er ok, sa er det for det meste fiber.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

3. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Hvordan kan jeg sjekke om min IOS nedenfor har feilen?

Systembildefilen er "flash: /c3750e-universalk9-mz.122-55.SE8/c3750e-universalk9-mz.122-55.SE8.bin"

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

4. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

I henhold til logger betyr det at den for tiden mottatte kraften er Driftsverdi: -27,9 dBm, men Terskelverdien: -26,0 dBm. Hvis du klarer a styre strommen under -26,0 dBm (storre enn -26 som -25, -24), vil det fungere fint. Kan v re det er noen fiber, pigtail eller splicing problem.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

5. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Det ser ut til a v re et intermitterende problem, da utgangen fra show-kommandoen indikerer at mottatt effektniva er -14,2 dBm. Av en eller annen grunn faller stromnivaet under terskelverdien. Hvilken type fiber er dette (singlemode / multimode)? Back-to-back eller er det noen patchpaneler i mellom?

Har du tilgang til peer-enheten? Hvis ja, gjor en vis transceiver gi x / y / z transceiver detaljer pa begge brytere. Prov a gjore det samtidig pa begge brytere, sa verdiene er like sammenlignbare som mulig.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

6. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Den under situasjonen hvorvidt det er ditt tilfelle?

En feilmelding om terskelbrudd vises nar en X2-10GB-LR-modul er installert pa bryteren (med eller uten fiberkabel). Et eksempel pa en feilmelding er:

SFF8472-5-THRESHOLD_VIOLATION: Te1 / 0/1: Spenning lav alarm; Driftsverdi: 0,00 V, Terskelverdi: 2,96 V.

Det er ingen losning.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

7. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Hei, dette kan v re litt enkelt, men har du scoped og rengjort fiberen? Jeg jobber med masse fiberkoblet utstyr, og jeg ble informert om at 90% av problemene jeg kan v re involvert i, skyldes skitne fiberforbindelser enten selve fiberen til SFP-transceiveren. Jeg antar det betyr at de andre 10% ville v re darlig eller kinket fiber eller defekt transceiver. Haper dette hjelper. jubel.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

8. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Det er en Singlemode-fiber, og den kobler seg tilbake til en annen cisco-bryter som har samme modell, samme sfp-modul med denne bryteren.

vis transceiver gi x / y / z transceiver detai pa begge brytere:

vis inter transceiver de.

mA: milliamperes, dBm: decibel (milliwatt), NA eller N / A: ikke anvendelig.

++: hoy alarm, +: hoy advarsel, -: lav advarsel, -: lav alarm.

A2D-avlesninger (hvis de er forskjellige), rapporteres i parentes.

Terskelverdiene er kalibrert.

Hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Terskelgrense for terskelgrense for temperaturstrom.

Havn (Celsius) (Celsius) (Celsius) (Celsius) (Celsius)

Gi2 / 1/1 21,1 85,0 80,0 -5,0 -10,0.

Hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Terskelgrense for spenningsgrense.

Port (volt) (volt) (volt) (volt) (volt)

Gi2 / 1/1 3,28 3,70 3,60 3,00 2,90.

Optisk hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Overfor trusselgrenseverdien for grenseverdier.

Port (dBm) (dBm) (dBm) (dBm) (dBm)

Gi2 / 1/1 -2,9 4,0 3,0 -8,0 -9,0.

Optisk hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Motta trusselgrenseverdien for trusselgrense.

Port (dBm) (dBm) (dBm) (dBm) (dBm)

Gi2 / 1/1 -17,1 1,0 0,0-26,0 -27,0.

SW2: (Grensesnittet G1 / 1/1 kobles til SW1)

vis inter transceiver de.

mA: milliamperes, dBm: decibel (milliwatt), NA eller N / A: ikke anvendelig.

++: hoy alarm, +: hoy advarsel, -: lav advarsel, -: lav alarm.

A2D-avlesninger (hvis de er forskjellige), rapporteres i parentes.

Terskelverdiene er kalibrert.

Hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Terskelgrense for terskelgrense for temperaturstrom.

Havn (Celsius) (Celsius) (Celsius) (Celsius) (Celsius)

Gi1 / 1/1 27,9 85,0 80,0 -5,0 -10,0.

Gi1 / 1/2 43,5 85,0 80,0 -5,0 -10,0.

Gi2 / 1/2 36,0 85,0 80,0 -5,0 -10,0.

Hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Terskelgrense for spenningsgrense.

Port (volt) (volt) (volt) (volt) (volt)

Gi1 / 1/1 3,29 3,70 3,60 3,00 2,90.

Gi1 / 1/2 3,21 3,70 3,60 3,00 2,90.

Gi2 / 1/2 3,24 3,70 3,60 3,00 2,90.

Optisk hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Overfor trusselgrenseverdien for grenseverdier.

Port (dBm) (dBm) (dBm) (dBm) (dBm)

Gi1 / 1/1 -3,0 4,0 3,0 -8,0 -9,0.

Gi1 / 1/2 -0,6 7,0 6,0 -5,0 -6,0.

Gi2 / 1/2 0,2 7,0 6,0 -5,0 -6,0.

Optisk hoy alarm Hoy advarsel Lav advarsel Lav alarm.

Motta trusselgrenseverdien for trusselgrense.

Port (dBm) (dBm) (dBm) (dBm) (dBm)

Gi1 / 1/1 -8,5 1,0 0,0-26,0 -27,0.

Gi1 / 1/2 -9,7 1,0 0,0 -27,9 -28,8.

Gi2 / 1/2 -12,7 1,0 0,0 -27,9 -28,8.

Ta en titt og gi rad.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

9. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Jeg tror problemet ikke er en IOS-feil fordi forbindelsen er virkelig flapping mellom to brytere.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

10. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Jeg har erstattet patchkablene med de nye i begge ender, men problemet er det samme.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

11. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Nar du sier at du har forsokt a erstatte patchkabelen, antar jeg at bryterne ligger ganske n r hverandre? Er det noen lapppaneler mellom dem? Hvilken lengde anslar du at fiberlinken har?

Det optiske effektnivaet pa -17,1dBm pa Gi2 / 1/1 pa SW1 sammenlignet med overforingseffekten pa -3.0 dBm pa Gi1 / 1/1 pa SW2 oker et oyenbryn eller to her. Med standard (konservative) estimater pa 0,3 dB per spleis og patch-kontakt, ville jeg ansla at (avhengig av antall spleiser og patchkabler) opptil 2dBm signal kan ga tapt alene pa det. Likevel, det gir opp til 12 dBm verdt av signalstyrke som bare er "tapt".

Tommelfingerregelen pa singlemodefiber er et tap pa 0,3 dB / km, noe som overskrider 40 km fiber. Jeg har en folelse som ikke er sant, sa min innsats akkurat na er at det er stov et sted langs signalveien. Sa jeg anbefaler at du far alle patchpaneler, optiske moduler og kontakter grundig rengjort (jeg tror de fleste elektrikere kan gjore det, men du kan ogsa kjope rengjoringssett og gjore det selv.) Og se om det skulle lose problemet. Hvis ikke, kan du ha en defekt SFP-modul, men begynn a fa ting rengjort.

Мне нравится Показать 1 отметку "Мне нравится" (1) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

12. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

De to bryterne er omtrent 10 kilometer langt unna hverandre.

Det er ingen lapppaneler mellom dem.

Jeg har hatt en teknologi for a erstatte patchkablene pa begge bryterne. Jeg jobber med et annet team for a rengjore de optiske modulene og kontaktene grundig.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

13. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Bare v r sikker pa at laget renser alle moduler og hver enkelt kontakt underveis (begge ender).

Siden fiberstrengen pa 10 miles er gitt av "noen", ma du kanskje ogsa komme i kontakt med dem og fa dem til a undersoke og male fiberen. Det kan v re en odelagt splice i en fiberkanal et eller annet sted underveis som forarsaker det. Men jeg ville fa rengjoringen gjort forst, sa hvis du ma ga til fiberforbindelsen, kan du si at du har gjort det.

Hvilken optisk modul bruker du? 40km? 80km?

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

14. Re: SFP problem: Rx strom lav alarm;

Vel notert og takk Mark.

Nedenfor er informasjonen jeg har:

NAME: "Switch 2 - FRULink Slot 1 - FRULink Module", BESKRIV: "FRULink 10G ST Module"

PID: C3KX-NM-10G, VID: V01, SN: FDO200300xx.

NAME: "GigabitEthernet2 / 1/1", DESCR: "1000BaseZX SFP"

PID: GLC-EX-SMD, VID: V01, SN: AXCEXSMD00xxxx.

Мне нравится Показать отметки "Мне нравится" (0) (0) Действия Bli med i denne diskusjonen na: Войдите / Register.

Войдите / Registrer deg for a delta i fellesskapet og tilgangsressurser som:

IT-trening Videoer og seminarer Cisco-sertifisering Studiegrupper Cisco-sertifisering Eksamenemner Registrer deg gratis na.


Hallo! Vil du spille i det mest populære kasinoet? Vi samlet det for deg. Gå her nå!